Słownik Scrabble i Literaki – słowa z liter, anagramy ⭐⭐⭐⭐⭐ (2023)

Słownik Scrabble i Literaki

Ponad 3 miliony słów w naszym słowniku pozwoli Ci wyszukać każde słowo które będzie potrzebne w grze scrabble lub literaki. Baza słów scrabble, słownik, zapewnią Ci szybkie odnalezienie słów. Wystarczy, że wprowadzisz posiadane litery a my za Ciebie wyszukamy wszystkie możliwe słowa występujące W języku polskim. Jeśli lubisz zabawy z anagramami to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Leksykon dla literaków - jego baza słów pochodzi z Słownika Języka Polskiego (sjp.pl).

Słownik ten wykorzystywany jest w grze Literaki (kurnik.pl). A my dajemy naszą literaki wyszukiwarka wyrazów - Scrabble online.

Nie wszystkie słowa zawarte w tym słowniku są akceptowalne przez Polską Federację Scrabble. Nie wszystkie to dopuszczalne słowa do scrabble.

Słownik Scrabble i Literaki – słowa z liter, anagramy ⭐⭐⭐⭐⭐ (1)

Czy słownik scrabble jest za darmo?

Słownik Scrabble to miejsce, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne słowa do tej rozgrywki za darmo. Jeśli więc potrzebujemy słów zarówno podczas rozgrywki w Scrabble, jak i do innych zadań, jest to idealne miejsce. Łatwo i szybko znajdziemy słowa, które pomogą nam zdobyć przewagę w Scrabble i nie tylko!

Dlaczego warto postawić na słownik Scrabble?

Jest to najbardziej wygodne rozwiązanie, dzięki któremu najszybciej znajdziemy interesujące nas słowa, które mogą przydać się podczas rozgrywki w gry słowne. Jak wiadomo, Scrabble to bardzo dynamiczna gra, która ma określony limit czasu. Dlatego też, potrzebuje odpowiednio zoptymalizowanych rozwiązań, dzięki którym znalezienie słów będzie nie tylko proste, lecz także i niepozorne. Wystarczy jeden ruch telefonu, aby znaleźć dostęp do setek słów dopasowanych pod Scrabble.

Dodatkowo, słownik Scrabble może być uruchomiony z każdego telefonu komórkowego, który posiada przeglądarkę internetową. Dlatego też, jest to rozwiązanie niezwykle kompaktowe i uniwersalne, z którego możemy skorzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Zestawienia, analizy słów w scrabble i literaki

Przygotowaliśmy dla Was, klika zestawień, analiz słów dla scrabble i literaki. W analizach wykorzystujemy zarówno słownik scrabble OSPS jak i słownik dla literaków SJP.

Zestawienie N literowych słow wg pierwszej litery + zestawienie częstotliwości wystąpień liter w słowach polskich

Zestawienia pokazują ilości słów w języku polskim pogrupowane według pierwszej litery i ilości liter z których są utworzone. Dodatkowo udostępniamy zestawienie obrazujące częstotliwość występowania liter w słowach.

Zestawienie słow, wg pierwszej litery i charakterystyka frekwencji występowania liter w słowach.

Anagramy i palindromy

Zestawienie słow w języku polskim z których można utworzyć anagramy. Dodatkowo zamieściliśmy dane dotyczące czy dane słowo posiada palindrom - słowo dostępne w języku polskim, będące odwrotnością słowa bazowego. Zestawienie zostało przygotowane zarówno w wersji dla słownika scrabble (OSPS) jak i słownika literaków (SJP)

Anagramy, wersja dla słownika literaków (SJP)
Anagramy, wersja dla słownika scrabble (OSPS)

Słowa z unikalnymi literami

Jako ciekawostkę prezentujemy słowa, które to złożone są z unikalnych liter - litery w danym słowie nie powtarzają się. Potrafisz wskazać 15 literowe słowo z niepowtarzającymi się literami? Wyobraź sobie, że jest ich aż 800. Szczegóły w zestawieniu do pobrania.

Słowa z niepowtarzającymi się literami

Słowniki scrabble

Każda gra scrabble polega na układaniu słów z liter.

W celu weryfikacji poprawności ułożonych słów, wykorzystywany jest słownik scrabble, słownik słów zawierający wyrazy występujące w danym kraju o dozwolone według wcześniej ustalonych reguł.

Niektóre kraje używają liter ze znakami diakrytycznymi typu Ź, Ń, Ą, Ü, Ö, Ä, a niektóre nie.

Słownik Scrabble i Literaki – słowa z liter, anagramy ⭐⭐⭐⭐⭐ (2)

Najwięcej słów zawiera polski słownik, znacznie wyprzedzając pozostałe kraje.

Poniżej zamieszczamy charakterystykę słowników scrabble w krajach w którym funkcjonuje serwis poocoo.

Słownik Scrabble w Polsce.

W Polsce w oficjalnych rozgrywkach scrabble wykorzystywany jest słownik OSPS – Oficjalny słownik polskiego Scrabblisty, rekomendowany przez Polską Federację Scrabble. Zawiera ponad 2.7 miliony słow. Polska Federacja Scrabble udostępnia również własny anagramator pozwalający na wyszukiwanie słów z liter ( dostępny na stronie organizacji).

Literaki, polska odmiana scrabble, wykorzystuje słownik dostępny w serwisie SJP. Słownik Języka Polskiego posiada ponad 3 miliony słów i jest cały czas rozwijany.

W oryginalnych polskich scrabble wykorzystuje się 100 płytek z literami. Wśród nich są zarówno litery ze znakami diakrytycznymi jaki puste płytki tak zwane blanki lub mydła. Liter mamy 98, pozostałe dwie płytki to blanki zastępujące dowolną literę w alfabecie.

Słownik w Niemczech.

Za słowa w niemieckim słowniku odpowiedzialna jest organizacja „Wortliste von Scrabble Deutschland e.V”. Niemiecki słownik zawiera około 180 tysięcy słów, to zaledwie parę procent ilości słów polskich.

Niemcy podobnie jak w Polacy używają płytek z literami, ze znakami diakrytycznymi i blankami. W niemieckiej wersji gra się 102 płytkami. Dwa z nich to blanki

Słowniki w krajach anglosaskich

W krajach anglosaskich wykorzystywane są dwa słowniki SOWPODS i TWL.

SOWPODS

to słownik scrabble używany w rozgrywkach w świecie anglosaskim z wyjątkiem państw USA, Tajlandii i Kanady. Termin SOWPODS to anagram dwóch akronimów OSPD i OSW, które są oryginalnymi dwoma oficjalnymi słownikami używanymi w różnych częściach świata w tym czasie.

becnie słownik SOWPODS posiada ok 260 tysięcy słów. Słownik ten nie zwiera liter ze znakami diakrytycznymi.

TWL

to słownik scrabble używany między innymi w USA. Zawiera ponad 180 tysięcy słów.

W anglosaskiej wersji scrabble wykorzystuje się 100 płytek w których dwie płytki to blanki.

Słownik we Francji

Francuscy gracze wykorzystują słownik ODS. Zawiera on około 400 tysięcy słów. W francuskie wersji scrabble nie występują płytki z literami ze znakami diakrytycznymi pomimo tego, że Francuzi posiadają w swoim słowniku, wiele liter ze znakami diakrytycznymi. Płytek w wersji francuskiej mamy sto, w tym dwa blanki.

Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty OSPS

Scrabble polska wyrazy

Jeśli potrzebujesz zagrać scrabble online zgodnie z zasadami Polskiej Federacji Scrabble i wyszukiwać słów wg zasad dopuszczalności słów Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty korzystając z scrabble słownik, koniecznie wykorzystaj link: Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty OSPS. To BAZA słów Scrabble, ściąga do scrabbli, gdzie możesz zweryfikować wszystkie scrabble słowa

Jakie wyrazy można ułożyć z liter? Jakie mamy dopuszczalne scrabble wyrazy

Wyobraźmy sobie, że grając w scrabble online w ręku trzymasz płytki z literami JŻEBDA. To Twoje scrabble litery.Jakie słowa można ułożyć z liter JŻEBDA? W polu z lupką wprowadź swoje litery (bez przecinków i spacji), po prostu JŻEBDA. Kolejność liter nie ma znaczenia. Słownik scrabble pozwoli Ci wyszukać wszystkie słowa które można ułożyć z Twoich liter, kliknij przycisk Szukaj słów z podanych liter. Lista wyrazów dostępnych dla scrabble i LITERAKI, możliwych do stworzenia z Twoich liter wyświetli się poniżej. Wszystkie słówka literaki.

Anagramy, litery, BLANK, Mydło - jak używać?

BLANK lub Mydło to pusta płytka, bez wartości punktowej zastępująca dowolną literę. W przypadku posiadania takiej płytki wraz z literami które posiadasz, wprowadź znak ? (znak zapytania Znak zapytania możesz również wymienić na kropkę - ona jest łatwiej dostępna na telefonach. Następnie kliknij przycisk Szukaj słów z podanych liter aby zobaczyć jakie wyrazy można ułożyć z Twoich liter i BLANKA

Pomoc video - Anagramator Poocoo

Powyższą instrukcję przygotowaliśmy również w wersji wideo - zobacz jak można sprytnie szukać słów w słowniku scrabble

Wyszukiwanie zaawansowane wyrazów z liter

Nasz portal pozwala również na bardziej zaawansowane wyszukiwanie wyrazów w języku polskim. Szukać inaczej scrabble słowa. Możemy szukać słów wg wzorców lub nawet wyrażeń regularnych. Przydaje się to zarówno w krzyżówkach jak i w szaradach. Aby przejść do zaawansowanego wyszukiwania słów kliknij Zaawansowane wyszukiwanie wyrazów. Tu właśnie znajdziesz literaki słowa.

Notes scrabble

Jeżeli podczas rozgrywki chcesz w nowoczesny sposób notować punktację w grze, udostępnić wynik gry na FaceBook - skorzystaj z naszego notesu dla gry scrabble

Notes scrabble - zapisywanie wyników gry

Scrabble słownik pojęć - informacje

Literaki

To gra zaoferowana przez KURNIK, konkurencja polska dla SCRABBLE. Z dumą ją wspieramy!

Scrabble

Gra wymyślona przez Alfreda Buttsa. Bezrobotny mężczyzna który stworzył rozrywkę dla milionów ludzi. Nasz SŁOWNIK SCRABBLE daje radę. To taka online ściąga do scrabbli, wszystkie słowa w scrabble.

Anagramator online, czyli tworzenie słów z liter

ANAGRAMY to wyrazy powstałe poprzez zmianę kolejności liter wyrazu bądź zdania. Wyszukiwanie anagramów u nas jest proste. Wprowadź w polu z lupką - słowo dla którego szukasz anagramu. Kliknij Szukaj słów z podanych liter. Nasz ANAGRAMATOR wyszuka i wyświetli wszystkie wyrazy z liter które podasz.

Pamiętaj! Tylko słowa o tej samej ilości liter co wprowadzone słowo przez Ciebie, są jego anagramami.

Sprawdź, czy słowo jest dopuszczalne w Scrabble lub Literaki

Jak to zweryfikować? W polu z lupką, wprowadź słowo które chcesz sprawdzić czy jest dozwolone dla gier typu SCRABBLE i LITERAKI.

W celu weryfikacji słowa użyj przycisku Sprawdź poprawność słowa Po weryfikacji czy Twój wyraz jest akceptowalny do wykorzystania w grach słownych - pojawi się stosowana informacja, kurnik korzysta z tej samej bazy słów. Jeżeli jest - można na nim kliknąć. Pozwoli to poznać jego znaczenie.

Słowniki scrabble online (inne)

scrabblemania

Scrabblemania.pl to miejsce gdzie znajdziesz instrukcję do gry scrabble a także linki do portali gdzie możesz zagrać partię literaków online. Tu znajdziesz też jak szukać słów z liter...

scrabble123

Scrabble123.pl to portal pozwalający na szybkie wyszukiwanie anagramów. Dodatkowo pozwala zbadać punktację za poszczególne litery w grach słownych. Autorzy zadbali o funkcjonalności. Tu znajdziesz też jak szukać wyrazów z liter...

Słowa zaczynające się na literę

Poniżej przedstawiamy słowa pogrupowane według litery od której się zaczynają. Wszystkie z te wyrazy, możesz wykorzystywać w rozgrywkach planszowych i online.

Słowa wg ilości liter

Słownik Scrabble i Literaki – słowa z liter, anagramy ⭐⭐⭐⭐⭐ (4)

Dwuliterowe słowa - dwuliterówki w Scrabble

Poniżej przedstawiam wszystkie możliwe i dopuszczalne słowa dwuliterowe z których możecie korzystać podczas gry np. na KURNIK. Może to Was zaskoczy ale np. AA to słowo dozwolone w literakach na kurniku. Oznacza okrzyk np. bólu lub określa jeden z rodzajów lawy. Słowo EE to dźwięk wydawany przez dziecko, również dopuszczalne:-) Dla mnie dziwnym wyrazem jest II. To taki przedłużony znak zapytania lub brak cierpliwości osoby używającej tego dźwięku.


Wszystkie 2 literowe słowa

Trzy literowa słowa - trzyliterówki w Scrabble

Słownik Scrabble i Literaki – słowa z liter, anagramy ⭐⭐⭐⭐⭐ (5)

Poniżej przedstawiam wszystkie możliwe i dopuszczalne słowa trzy literowe dopuszczalne w literakach. Pamiętajcie, że lista słów dla dozwolonych dla scrabble różni się od listy akceptowalnej przez KURNIK. Ciekawym słowem trzyliterowym jest UUU. Jest to wyraz określający zaskoczenie lub po prostu wycie. Z kolei słowo III oznacza mocniejszą formę zniecierpliwienia niż wyraz II:-) Dziwny jest tej język polski.


Wszystkie 3 literowe słowa

Scrabble słownik - Ważne informacje natury prawnej

SCRABBLE® jest znakiem towarowym zarejestrowanym w polskim Urzędzie Patentowym na rzecz firmy J.W. Spear & Sons PLC, Enfield, Middlesex, England, należącej do Mattel Company.
Nazwa SCRABBLE® w naszym portalu, jest używana do określenia rodzaju gry słownej.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kieth Sipes

Last Updated: 26/09/2023

Views: 5610

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kieth Sipes

Birthday: 2001-04-14

Address: Suite 492 62479 Champlin Loop, South Catrice, MS 57271

Phone: +9663362133320

Job: District Sales Analyst

Hobby: Digital arts, Dance, Ghost hunting, Worldbuilding, Kayaking, Table tennis, 3D printing

Introduction: My name is Kieth Sipes, I am a zany, rich, courageous, powerful, faithful, jolly, excited person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.