Jak długie jest przeciętne pole golfowe? (i najdłuższy tor świata) — Tee Precision (2023)

Jednym z unikalnych aspektów gry w golfa jest to, że każde pole jest inne. Niektóre są krótkie, inne długie, a jeszcze inne leżą gdzieś pośrodku.

Ale jak długie jest przeciętne pole golfowe?

Średnia długość 100 najlepszych publicznych pól golfowych w Ameryce (według rankingu Golf Digest) wynosi około 7200 jardów, co odpowiada około 4,09 mili. TheŚrednia długośćwszystkich kursów na trasie PGA ma również 7200 jardów. Na trasie LPGA średnia długość kursu spada do zaledwie 6500 jardów lub około 3,7 mili.

To dużo chodzenia między ujęciami!

Ponieważ technologia klubów golfowych stale się poprawia, pola golfowe stają się coraz dłuższe, aby dostosować się do większych odległości, które są powszechnie postrzegane przez współczesnego gracza.

w 1980 rśrednia jazdaodległość na trasie wynosiła niecałe 257 jardów. Szybko do przodu do dnia dzisiejszego, a średnia odległość, jaką zawodowcy w wycieczkach wybijają piłkę z tee, skoczyła do prawie 300 jardów!

I kto wie, co może przynieść przyszłość. Są więc szanse, że kursy będą się wydłużać w miarę upływu czasu.

Najdłuższe pole golfowe na świecie

Jeśli chodzi o odległość fizyczną, tjNullarborLinksw Australii jest najdłuższym polem golfowym na świecie, a statystyki tutaj cię zszokują.

Położone wzdłuż autostrady Eire, która biegnie przez ogromną równinę Nullabor, pole ma długość prawie 150 mil, a nawet przekracza granicę między zachodnią i południową Australią.

W zależności od tego, w którym kierunku jedziesz, kurs zaczyna się w wydobywającym złoto mieście Kalgoorlie w Zachodniej Australii, a kończy w nadmorskim mieście Ceduna w Australii Południowej.

Ale nie martw się, sama trasa nie obejmuje całych 150 mil.

W rzeczywistości musisz jeździć między dołkami, aby rozegrać całe pole, które samo w sobie obejmuje tylko około 6750 jardów.

Średnia odległość między dołkami (samochodem, a nie wózkiem) wynosi 41 mil, z czego dwa dołki są oddalone od siebie o prawie 124 mil. Więc nie próbuj iść tym kursem!

Ale, jak wspomniano powyżej, grywalna część pola ma tylko 6750 jardów długości. Tak więc, jeśli chodzi o rzeczywistą odległość do gry, to pole nie jest tak naprawdę najdłuższe na świecie.

W tym celu musimy przeskoczyć doKlub golfowy Dragon Snow Mountainw Lijiangu w Chinach. Ma aż 8548 jardów (i, co zaskakujące, tylko par 72) i znajduje się w chińskich Himalajach.

Pole znajduje się na wysokości ponad 10 000 stóp nad poziomem morza i jest drugim najwyżej ocenianym polem golfowym na świecie. (Ten zaszczyt przypadł klubowi golfowemu La Paz w Boliwii na wysokości 10 965 stóp).

Jest bardzo dobry powód, dla którego trasa Dragon Snow Mountain jest tak długa; piłki golfowe podróżują dalej na wysokości.

Statystyki są imponujące. Najkrótszy par 3 na polu to niewiarygodne 236 jardów, a piąty dołek par 5 to najdłuższy par 5 na świecie, mierzący oszałamiające 711 jardów.

(Video) Dr. Jim Tucker on Children with Past-Life Memories: Is Reincarnation a Real Phenomenon?

Ale na tej wysokości nawet najniżsi hakerzy mogą trafić na zielony w przepisach.

Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć, jak daleko możesz uderzyć piłkę, możesz spróbować Yak Course w Indiach. To nie jest publiczne pole golfowe, ponieważ znajduje się na terenie bazy wojskowej i potrzebujesz pozwolenia na grę.

Ale na wysokości 13 000 stóp możesz po prostu trafić na najdłuższą jazdę w swoim życiu! Już samo to może sprawić, że warto będzie wybrać się na wycieczkę, o ile pozwoli na to śnieg.

Jak długi jest dołek w golfie?

Obliczenie par score dla dołka jest stosunkowo proste. Jeśli gra się zgodnie z regulaminem, par 3 obejmuje jeden drive i dwa put. Par cztery wymaga dwóch uderzeń, aby dotrzeć do greenu plus dwa putty. Par 5, trzy strzały plus dwa pchnięcia.

Masz pomysł.

Większość pól golfowych ma par 72 na 18 dołkach, ale może się to różnić w zależności od klubu i pola.

Obecne wytyczne USGA dotyczące metrażu określają, że par 3 może wynosić do 250 jardów dla mężczyzn i do 210 jardów dla kobiet. Dołek o par 4 może mieć od 251 do 470 jardów dla mężczyzn i od 211 do 400 jardów dla kobiet. Dołek o par 5 może mieć od 471 do 690 jardów dla mężczyzn i od 401 do 575 jardów dla kobiet. Wszystko dłuższe niż to będzie uważane za par 6 lub 7, chociaż są one bardzo rzadkie.

Przypisanie odpowiedniej kombinacji dołków par to forma sztuki, jeśli chodzi o projektowanie pól golfowych.

Architekt pola ma na celu zaprojektowanie pola, które będzie wymagało od 70 do 72 uderzeń, aby osiągnąć wynik par.

Oczywiście możesz mieć po prostu 18 dołków par 4 na polu golfowym, ale gdzie w tym zabawa! Większość architektów pól będzie dążyć do uwzględnienia czterech par 3 (dwa na pierwszych dziewięciu, dwóch na ostatnich dziewięciu), 10 par 4 (pięć na dziewięć) i cztery par 5.

Ale cele te mogą się zmieniać w zależności od życzeń architekta, a nawet ukształtowania terenu.

Niektóre mniejsze pola mają tylko 9 dołków, które trzeba rozegrać dwukrotnie, aby ukończyć pełne 18 dołków.

Niektóre większe pola mają więcej niż 18 dołków, na których można grać w różnych konfiguracjach, aby ukończyć całą rundę.

Tak więc, jak zwykle w golfie, nie ma normalności.

Jaki jest najdłuższy dołek golfowy na świecie?

Przy 711 jardach można by pomyśleć, że par 5 i 5 miejsce na torze Dragon Snow Mountain to najdłuższy dołek na świecie. I jest to najdłuższy par 5 na świecie.

Ale są dołki o par 6 i par 7, które są jeszcze dłuższe.

Najdłuższy dołek na świecie to par 7Trzeci dołek w Gunsan Country Clubw Korei Południowej, która mierzy aż 1097 jardów.

Dotarcie do zielonej regulacji zajmie ci 5 wyraźnych strzałów, co jest trudniejsze niż się wydaje, biorąc pod uwagę, że dołek biegnie obok znacznego zagrożenia wodnego.

Tak więc, jeśli wydaje się, że twoja piłka golfowa przyciąga wodę jak metal do magnesu, może to być dziura do ominięcia!

Ale oczywiście nie zawsze liczy się rozmiar.

Niektóre z najkrótszych dołków w golfie są jednymi z najtrudniejszych i najbardziej kultowych. Weź 106-jardowy siódmy dołek w Pebble Beach, najkrótszy dołek na trasie PGA.

Znajduje się na skraju wspaniałego klifu, a bryza znad Pacyfiku sprawia, że ​​wybór klubu to koszmar, nawet dla zawodowców!

W jaki sposób wybierasz koszulki do gry?

Istnieje wiele różnych tee boxów, z których możesz grać.

 • Koszulki mistrzowskie
 • Profesjonalne koszulki
 • Koszulki kombi
 • Koszulki męskie
 • Koszulki damskie
 • Juniorskie koszulki

Ten, który powinieneś wybrać, zależy od twojego handicapu i tego, jak daleko możesz uderzyć piłeczkę golfową. Tak długo, jak grasz z odpowiedniego zestawu tee dla swojego poziomu umiejętności, powinieneś być w stanie dotrzeć do każdej dziury w przepisach.

Ale jak wybrać tee box, który jest dla Ciebie najlepszy?

Cóż, po pierwsze, nie bądź nierealny. Kuszące jest granie na podstawie wskazówek tylko dlatego, że „profesjonaliści tak robią”, ale niestety bardzo niewielu ma na tyle umiejętności, aby to zrobić.

Ci, którzy grają z mistrzowskich tee bez wymaganego doświadczenia, ryzykują spowolnienie tempa gry na polu golfowym i znacznie szybszą frustrację.

Istnieją dwa główne sposobywybierz tee box, z którego powinieneś grać.

Według handicapu:

Po pierwsze, możesz rozważyć swój poziom umiejętności w oparciu o handicap. Lepsi gracze powinni grać z tylnych teepoczątkujący i z wysokimi utrudnieniami powinni grać z przednich tee.

Oto spojrzenie na to, który tee box powinieneś wybrać na podstawie swojego handicapu:

UpośledzeniePolecane pudełko na herbatę
0-5Koszulki mistrzowskie
5-12Koszulki Pro
12-18Koszulki kombi
18-25Koszulki męskie
25+Koszulki damskie
Juniorzy (do 14 lat)Koszulki dla juniorów/seniorów

Według odległości:

Następny sposób, w jaki możesz wybrać tee, z których uderzysz, opiera się na tym, jak daleko uderzysz piłeczkę golfową. Jest to pomocne, jeśli nie znasz swojego upośledzenia.

Oto tabela, która wyjaśnia, na jakim dystansie powinieneś grać w oparciu o swójśredni dystans jazdy:

Średnia odległość jazdy (jardy)Zalecany metraż Tee Box
3007100-7400
2756700-7100
2506400-6700
2256100-6400
2005700-6100
175Koszulki do przodu
150Koszulki do przodu
125Koszulki do przodu

Pamiętaj, że różne pola golfowe mogą mieć różne konfiguracje tee boxów. Na przykład wiele lokalnych lub miejskich lubekskluzywne pola golfowebędą miały tylko trzy zestawy tee na dołek, podczas gdy inne pola mistrzowskie mogą mieć nawet pięć zestawów tee.

Kiedy próbujesz dowiedzieć się, z którego tee boxa uderzyć, skorzystaj ze strategii wspomnianych powyżej lub zapytaj zawodowca klubowego, co by polecił.

Jeśli stwierdzisz, że masz problem z dotarciem do greenów w przepisach, przesuń się o jeden tee do przodu.

Inną strategią stosowaną przez niektórych golfistów, aby dowiedzieć się, z których tee grać, jest metoda średniego dystansu 5-żelaza. Uczciwe ostrzeżenie, wymaga to podstawowej matematyki.

To, co robisz, to wziąć średni dystans 5-żelaza i pomnożyć go przez 36, a następnie wybrać tee, które są najbliższe tej liczbie.

Na przykład, jeśli trafisz swoje 5 żelaza na 175 jardów, pomnożysz tę liczbę przez 36, aby uzyskać 6300. Na podstawie tych informacji powinieneś szukać zestawu tee o metrażu najbliższym 6300 jardów.

Ale w końcu czasami jest to kwestia „czucia”. Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, nie ma powodu, dla którego nie możesz spróbować trudniejszej pozycji tee niż jesteś przyzwyczajony.

Lub, jeśli grasz tylko dla zabawy, nie ma powodu, dla którego nie możesz przeskoczyć do jednego z łatwiejszych tee boxów.

Jak zawsze, po prostu bądź rozsądny.

Jedzenie na wynos…

Średnia długość pól golfowych na całym świecie zależy od takich czynników, jak wysokość nad poziomem morza i styl każdego pola golfowego.

Średnia długość toru w PGA Tour wynosi 7200 jardów, podczas gdy średnia długość toru w LPGA Tour to 6500 jardów.

Oczywiście zawsze znajdą się jakieś wyjątki, takie jak tor o długości 8548 jardów w klubie golfowym Dragon Snow Mountain.

Przy podejmowaniu decyzji, którekoszulki do gryod, zawsze powinieneś brać pod uwagę swój poziom umiejętności (handicap) i odległość, z jaką możesz regularnie uderzać piłeczkę golfową.

Mam nadzieję, że to było pomocne!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące średniej długości pola golfowego

Ile mil ma pole golfowe?

Przeciętne pole golfowe ma około 4 mil długości. Jednak w zależności od tego, jak krzywo i ile ujęć wykonasz, może to być o wiele więcej marszu niż 4 mile!

Co to jest pole golfowe o pełnej długości?

Pole golfowe o pełnej długości to standardowe pole z 18 dołkami. Zwykle par 70, 71 lub 72 i składa się z kombinacji par 3, 4 i 5.

Stwierdzenie, że pole jest „pełnowymiarowe”, nie oznacza, że ​​jest długie, a jedynie, że jest to standardowe 18-dołkowe pole.

Co to jest długie pole golfowe?

Pole golfowe o długości około 7200 jardów jest uważane za długie pole golfowe.

Jaka jest średnia długość pola golfowego na trasie LPGA?

Średnia długość trasy LPGA Tour wynosi od 6200 do 6600 jardów. Panie uderzają piłkę krócej niż mężczyźni, grając w zupełnie inny styl gry.

 • Autor
 • Ostatnie posty

Jak długie jest przeciętne pole golfowe? (i najdłuższy tor świata) — Tee Precision (1)

Były golfista z college'u, który przez krótki czas grał zawodowo, Travis wnosi do Tee Precision bogatą wiedzę na temat gry w golfa. Obecnie gra z handicapem +2 i dzieli się swoimi spostrzeżeniami ze społecznością Tee Precision.

Jak długie jest przeciętne pole golfowe? (i najdłuższy tor świata) — Tee Precision (2)

Najnowsze posty Travisa(widzieć wszystko)

 • Czy Odyssey Golf to dobra marka golfowa?- 30 czerwca 2023 r
 • Czy Oakley to dobra marka golfowa?- 30 czerwca 2023 r
 • Czy Nike Golf to dobra marka golfowa?- 30 czerwca 2023 r
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Moshe Kshlerin

Last Updated: 26/09/2023

Views: 5779

Rating: 4.7 / 5 (77 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Moshe Kshlerin

Birthday: 1994-01-25

Address: Suite 609 315 Lupita Unions, Ronnieburgh, MI 62697

Phone: +2424755286529

Job: District Education Designer

Hobby: Yoga, Gunsmithing, Singing, 3D printing, Nordic skating, Soapmaking, Juggling

Introduction: My name is Moshe Kshlerin, I am a gleaming, attractive, outstanding, pleasant, delightful, outstanding, famous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.