5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (2023)

Podczas gdy młynki i młynki do soli pozostają kontrowersyjnym narzędziem, nic dziwnego, że ci, którzy je przysięgają, chcą zachować je w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Mechanizm mielący typowego młynka jest wykonany z akrylu lub ceramiki, a ostrza mogą ulec uszkodzeniu lub zbryleniu, jeśli nie użyjesz odpowiedniego rodzaju soli. Właśnie dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaka sól jest najlepsza do młynka do soli.

Każdy produkt jest niezależnie sprawdzany i wybierany przez naszych redaktorów. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską bez dodatkowych kosztów.

Bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się naszym najlepszym rekomendacjom dotyczącym soli gruboziarnistych, morskich i kamiennych:

Najlepsza sól do recenzji młynków do soli, aby wybrać właściwą

Głównym celem młynka do soli jest rozbijanie dużych kawałków soli na smaczniejsze, drobniejsze kawałki, których można użyć do serwowania na stole. Mając to na uwadze, oczywiście większość soli kamiennej będzie dobrym wyborem.

Każdy rodzaj soli o wyższej zawartości wilgoci zatyka mechanizm młynka, dlatego zawsze należy ich unikać. Poza tym naprawdę nie możesz się pomylić z żadną solą kamienną lub odparowaną solą morską, ale najlepiej będą pasować te z naszych 5 najlepszych typów.

Himalajska sól gruboziarnista firmy Spice Lab

Nasz pierwszy wybór dnia jest najmodniejszy i najmodniejszy. Od naszych przyjaciół z laboratorium przypraw, himalajska sól gruboziarnista to mineralna różowa sól kamienna, która jest pełna zdrowych minerałów.

Przepiękny różowy odcień soli himalajskiej będzie wspaniale prezentował się w młynku stojącym na Twoim stole, a średniej wielkości kryształki sprawią, że skutecznie zmielisz ją ręcznie. Przyprawa

Lab zapewnia czyste kryształy soli bez żadnych dodatków i jest naszym ulubionym do użycia w przezroczystym młynku.To nasz najlepszy wybór na dziś i będziemy go polecać każdemu, kto szuka soli do młynka.

5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (1)5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (2)

Najlepsze funkcje

 • Przyjazny dla keto
 • Superbogaty w minerały
 • Kryształy średniej wielkości
 • 84 pierwiastki śladowe i żelazo
 • 100% naturalny i nierafinowany

Sprawdź dzisiejszą cenę na Amazon

SpecyfikacjeParametry
MarkaLaboratorium przypraw
SmakSól
Waga5 funtów
Specjalnośćkoszerne, wegańskie
Rodzaj dietyKoszerny

Tym, co sprawia, że ​​himalajska różowa sól morska jest tak świetna dla młynarzy, jest to, że jest to twarda sól kamienna, która nie ma odpowiedniej ilości wilgoci.

Oba elektryczneIszlifierka ręcznabędzie działać bezbłędnie z tą konkretną solą, ponieważ kryształy są wystarczająco duże, aby wymagały szlifowania, ale wystarczająco małe, aby nie uszkodzić ostrzy nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Udowodniono to również, odkładając młynek na chwilęHimalajska różowa sóljest gęsto upakowany naturalnymi minerałami i utrzymuje zawartość sodu na minimalnym poziomie, dzięki czemu jest tak blisko zdrowej soli, jak to tylko możliwe.

Ta sól jest również bardzo uniwersalna. Możesz jej używać jako soli stołowej lub używać jej do gotowania lub grillowania. Jeśli lubisz luksusową kąpiel, możesz nawet posypać ją kryształkami.

Tylko pamiętaj, aby nie przesadzić, ponieważ jest to wciąż sól, a zbyt duża jej ilość spowoduje problemy zdrowotne.

Spice Lab twierdzi również, że ich produkt jest wolny od jakichkolwiek pozostałości plastiku i pozostaje to w większości prawdziwe w naszym doświadczeniu. Jednak niektórzy użytkownicy zgłosili, że znaleźli małe kamienie i odłamki szkła.

Jest to zrozumiałe, ponieważ sposób, w jaki te sole są wydobywane, może prześlizgnąć się przez kilka kawałków skały, ale nadal oczekujemy lepszej kontroli jakości ze strony Spice Labs.

Wszystko powiedziane i zrobione, zdecydowanie zalecamy wypróbowanie tej soli z kryształu górskiego i zapewniamy, że zakochasz się w niej, tak jak my.

Zalety

 • Certyfikowany w pełni naturalny
 • Uniwersalna sól do wszystkich zastosowań
 • Dobre korzyści zdrowotne w porównaniu z innymi solami
 • Najlepszy rozmiar kryształu dla długowieczności ostrza szlifierki

Cons

 • Podobnie jak inne różowe sole, nie zawiera jodu
 • Szlifowanie ręczne przez dłuższy czas może być trudne

Aromasong sól morska do młynka

Wraz z kryształami soli kamiennej, odparowane kryształy soli morskiej są zawsze fantastycznymi wyborami do uzupełnienia młynka. Zwykle są one nieco bardziej miękkie niż mineralne sole kamienne i ten wybórAromasong to wybór premiumktóra ma naprawdę wyraźny ostry smak, ale traci punkty w porównaniu z himalajską różową solą, jeśli chodzi o korzyści zdrowotne.

Aromasong Sea Salt podziela większość dobrych rzeczy, które powiedzieliśmy o naszym poprzednim wyborze, a jednocześnie jest odrobinę lepsza pod względem długowieczności młynka dzięki marginalnej miękkości.

Wydobywana prosto z morza martwego, Aromasong reklamuje tę sól jako idealną do różnych młynków i zwykle się z tym zgadzamy.

5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (3)5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (4)

Najlepsze funkcje

 • W pełni organiczny i czysty
 • Niepowtarzalny smak i aromat
 • Wydobywany z Morza Martwego
 • Miękkie średniej wielkości kryształy
 • 25-30% niższa zawartość sodu

Sprawdź dzisiejszą cenę na Amazon

SpecyfikacjeParametry
Markaaromatyczna piosenka
Waga19 funtów
waga paczki8,69 kilograma
Formularz pozycjiZiarno

Wszystko odzaklejanie kryształów do opakowań zbiorczychwskazuje, że ten produkt został stworzony, aby znaleźć miejsce w dowolnej szlifierce ręcznej. Ma również bardzo niską zawartość wilgoci, dzięki czemu ostrza młynka nigdy się nie zatykają.

Aromasong Sea Salt również nie jest kucykiem. Oprócz tego, że świetnie sprawdza się w młynkach, oferuje zrównoważony smak, który bardziej skłania się ku słodyczy niż tradycyjnej goryczce.

Nie możemy również nie wspomnieć o wszechstronności tej przyprawy. Od zwykłego gotowania po konserwowanie, marynowanie, pieczenie, a nawet kąpiel, ta sól morska może zrobić wszystko. Kolejną wspaniałą rzeczą jest to, żesól można przechowywaćprzez długi czas bez żadnych negatywnych skutków.

Smak jest również czymś, czym możemy się zachwycać, ponieważ mała szczypta zmieni twoje jedzenie w coś innego. Do tego stopnia, że ​​byliśmy zdezorientowani, jeśli zawiera w sobie msg.

Ale Aromasong nie dodaje do tej soli żadnych dodatków ani zbrylaczy. Jest w pełni czysty, organiczny i nierafinowany. Ma również niższą zawartość sodu niż zwykła sól kuchenna.

Jest to ważne, ponieważ niższe spożycie sodu pomoże utrzymać ciśnienie krwi w ryzach i zachować zdrowie na dłuższą metę. W związku z tym produkt ten jest również przyjazny dla wegan, w pełni bezglutenowy i wolny od GMO.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz jednej soli, która będzie nimi rządzić, jak najszybciej złap torbę tej pysznej przyprawy.

Zalety

 • Najlepsze do szlifowania ręcznego
 • Oferuje świetny stosunek jakości do ceny
 • Smakuje lepiej niż wszystko inne
 • Niższa zawartość sodu sprawia, że ​​jest zdrową alternatywą dla soli kuchennej.

Cons

 • Sprzedawane tylko w workach zbiorczych
 • Może się zapiekać, jeśli zostanie pozostawiony zbyt długo

Cole & Mason Biała sól morska

Firma Cole & Mason pierwotnie sprzedawała ten produkt w swoich młynach solnych. To powinno ci powiedzieć, jak dobra jest ta sól morska dla młynków i młynków. I chociaż Cole & Mason nadal zaleca używanie tego wkładu ze swoimi młynkami, możesz umieścić go w dowolnym młynku, a będzie mielony jak urok.

Sól morska pozostaje solą lepszą pod względem smaku, a ta gruboziarnista sól morska dowodzi, dlaczego.Chociaż może to być trochę drogie,ta sól morska zapewnia wyjątkowe wrażenia od mielenia po pakowanie.

5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (5)5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (6)

Najlepsze funkcje

 • Stworzony dla szlifierek
 • Opakowanie bez plastiku
 • Atrakcyjne opakowanie szklanego słoiczka
 • Może poprawić układ pokarmowy i nerwowy
 • Dobrze komponuje się z czekoladą, warzywami i owocami morza

Sprawdź dzisiejszą cenę na Amazon

SpecyfikacjeParametry
MarkaCole & Mason
SmakSól
waga paczki0,95 kilograma

Jeśli szukasz najwyższej jakości wrażeń, nie szukaj dalej niż sól morska Cole & Mason. To może nie być zbyt przystępne cenowo, ale zakochasz się w każdej najmniejszej dbałości o szczegóły, jaką włożył producent i naprawdę sprawia, że ​​czujesz, że pieniądze były tego warte.

To jest średnioziarnista gruboziarnista sól morska i wszystko, co powiedzieliśmy o naszym poprzednim wpisie dotyczącym kompatybilności młynów, smaku i aromatu, jest tutaj prawdziwe.

Wysoka jakość jest tak oczywista jak dzień, podczas gdy niektórzy mogą być rozczarowani, ponieważ nie pochodzi ona z żadnej fantazyjnej góry ani morza. Pochodzi właśnie z Australii ze wszystkich miejsc.

Ponieważ duże płatki soli nie powinny być używane do aromatyzowania dużych gulaszu lub zup. Nie rozpuszczą się tak skutecznie jak mniejsze ziarna soli.

Są jednak doskonałe do posypywania wcześniej ugotowanych mięs, świeżych pomidorów i deserów z ciemnej czekolady ze względu na ich większy rozmiar.

Ze względu na wyższą cenę z pewnością nie będzie to kamień węgielny żadnej kuchni, ale dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy, prezentacja znacznie zwiększa postrzeganie wartości.

Jednocześnie ta prezentacja jest też największą wadą produktu. Ponieważ klienci zbyt często otrzymywali pocztą potłuczone słoiki, nadszedł czas, aby sprzedawca zainwestował w nieco bardziej wytrzymałe opakowanie.

Nie kpij z soli morskiej Cole & Mason, ponieważ to nie tylko ładna twarz, a po spróbowaniu naprawdę zrozumiesz, dlaczego tak wielu użytkowników ją kocha.

Zalety

 • Super fantazyjne opakowanie
 • Czysta biała sól bez wielu dodatków
 • Niepowtarzalny smak i smak, jaki powinna mieć sól morska
 • Być może najbardziej przyjazny grinderowi z dzisiejszego podsumowania

Cons

 • Szklany słoik może pęknąć w transporcie
 • Opakowania premium mają wysoką cenę

Sól gruboziarnista Sherpa do młynka

Ta różowa sól morska dla smakoszy jest produkowana przez San Francisco Salt Co. z wysokiej jakości minerałów himalajskich, które są pozyskiwane z całego świata i ma grube ziarno.

Można go stosować do grillowanych warzyw, do przyprawiania mięs i ryb, w zupach i sałatkach oraz w piekarniku. Ale bez względu na to, jak go użyjesz, najlepiej sprawdza się, gdy jest umieszczony w młynku.

Jest wytwarzany z całkowicie naturalnych składników i może zastąpić konwencjonalną sól kuchenną w większości przepisów.

5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (7)5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (8)

Najlepsze funkcje

 • 100% naturalny róż
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Sól o jakości restauracyjnej
 • Grube ziarno gotowe do młynka
 • Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów

Sprawdź dzisiejszą cenę na Amazon

SpecyfikacjeParametry
MarkaSherpa Różowy
Waga32 uncje
waga paczki0,91 kilograma
Formularz pozycjiZiarno

San Francisco Salt Co. sprzedaje tę sól w postaci średnioziarnistej (około 2-3 milimetrów), ale jest również dostępna w różnych rozmiarach, takich jak drobna i bardzo drobna, a także w innych smakach.

Obiecujemy, że będziesz zadowolony z tej prawdziwej himalajskiej różowej soli morskiej, która ma również certyfikat koszerności.

Ta sól jest pyszna na prawie wszystko, od mięs przez warzywa po zapiekanki i wszystko pomiędzy. Jest pakowany w zakładzie posiadającym certyfikat GMP w Stanach Zjednoczonych.

Sole himalajskie są dobrze znane z szerokiego zakresu korzyści zdrowotnych. Zawiera również znaczne ilości wapnia, miedzi, żelaza, magnezu i potasu, a ta różowa sól Sherpa nie jest inna.

Jeśli chodzi o smak, słoność jest o wiele bardziej subtelna i łagodna niż w przypadku innych soli kamiennych, a smak też nie jest zbyt intensywny. Właśnie dlatego różowa sól himalajska może w naturalny sposób poprawić smak wielu produktów i nie przytłacza żadnego dania.

Podczas gdy ze względu na sposób wydobywania soli himalajskiej zawsze będziesz mieć kilka kawałków skał w dużej torbie, ogromna część klientów zgłosiła, że ​​​​ma niedopuszczalną ilość kamieni w mniejszych workach. San Francisco Salt Co wkrótce zwraca im uwagę na tę sprawę.

Jeśli chodzi o kompatybilność z młynkiem, może to być trochę trudneszlifować ręcznieta sól na cały stół, a ostrze młyńskie również łatwiej się pobrudzi niż sól morska, różowa sól himalajska Sherpa jest nadal niesamowitą opcją.

Jeśli nadal jesteś zdezorientowany, możesz kupić opakowanie o wadze zaledwie 2 funtów i po prostu wypróbować samemu, aby zobaczyć, jak niesamowity ten produkt działa na młynkach do soli.

Zalety

 • Certyfikat koszerności
 • Bogaty w minerały i składniki odżywcze
 • Dostępne są ładunki o różnych rozmiarach opakowań

Cons

 • Nie zawiera jodu
 • Za dużo kamieni w niektórych paczkach

Tuscanini gruboziarnista sól morska do młynka

Dzisiejsze podsumowanie to kolejna sól wydobywana z odparowanej wody morskiej. Jak sama nazwa wskazuje, Tuscanini to włoska firma z siedzibą na Sycylii, która wydobywa tę gruboziarnistą sól morską z Morza Śródziemnego. Podobnie jak w przypadku zwykłych gruboziarnistych, średniej wielkości kryształowych soli morskich, jest fantastyczna do łatwiejszego szlifowania i dłuższej żywotności ostrzy młynka.

Jeśli żadna z pozostałych soli z naszej listy Ci nie odpowiada, wybierz tę bez namysłu, a nie pożałujesz.

5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (9)5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (10)

Najlepsze funkcje

 • 100% naturalny
 • Kąpiel solankowa gotowa
 • Certyfikowany koszerny
 • Czysty i czysty smak
 • Prosto z Morza Śródziemnego

Sprawdź dzisiejszą cenę na Amazon

Sprawdziliśmy sole z Australii, Himalajów, a nawet z Morza Martwego. Dlaczego więc nie spojrzeć na sól wydobywaną w sercu Włoch iw zatoce Morza Śródziemnego.

Tak, brzmi to bardziej intrygująco niż jest w rzeczywistości. Gruboziarnista sól morska Tuscanini smakuje i działa jak każda inna autentyczna sól morska.

Jednak za to, co jest warte, jest to cholernie drobna sól morska. Wszystko, co chcesz zrobić z solą w młynku, zostanie zrobione szybko i bez wysiłku, a otrzymasz jedzenie, które smakuje mocno i wspaniale.

Ta sól też jest100% naturalnybez żadnych dodatków i środków przeciwzbrylających, a czysty smak to duże wyróżnienie.

Choć świetny, ten produkt z Europy uplasował się na ostatnim miejscu naszego zestawienia, bo widzieliśmy lepsze i smaczniejsze sole morskie. Nie daj się zwieść fantazyjnej reklamie, ponieważ pojemnik Tuscanini jest dość niskiej jakości, a ziarna soli są w najlepszym razie nierówne.

Nawet po rozważeniu zastrzeżeń, ta sól morska oferuje świetny stosunek jakości do ceny, a Ty również będziesz za nią stać.

Zalety

 • Dobrze pracuje na szlifierce
 • Może być stosowany do kąpieli solnych
 • Bardzo czysty i minimalny smak

Cons

 • Słabe opakowanie
 • Nierówne rozmiary ziarna

Na co zwrócić uwagę przed zakupem soli do młynka do soli

Teraz, gdy wiesz już wszystko o najlepszych solach dostępnych na rynku do młynka ręcznego lub elektrycznego. Równie ważne jest, aby wiedzieć, jak doszliśmy do tych typów i czego szukaliśmy.

Zanim kupisz sól do młynka ceramicznego lub akrylowego, w zasadzie musisz wiedzieć o kilku różnych właściwościach danej soli. Tak długo, jak sól przejdzie te trzy testy, będzie dobrze działać w młynku:

 • Wielkość ziarna

Być może jest to najważniejszy czynnik decydujący o zakupie soli do młynka. Jak omówiliśmy wcześniej, młynki lub młynki uwielbiają gruboziarnistą sól.

Ich celem jest rozbicie większych kawałków soli na smaczny proszek, niż można podać obok jedzenia na stole.

Więc oczywiście, jeśli dana marka soli ma zbyt drobne ziarno, ostatecznie młynek do soli nie ma sensu. Podobnie, jeśli kupisz ogromny kawałek soli kamiennej, nie zmieści się on w młynku, pozostawiając tylko ogromny kamień.

Najbardziej idealna wielkość ziaren soli dla młynków lub młynków wynosi od 3 do 4 mm. Zawsze wybieraj gruboziarnistą sól, która ma kryształy nie za duże ani za małe niż ten zakres. Nie jest to trudne, ponieważ rynek jest wypełniony solą o podobnej wielkości.

 • Zawartość wilgoci

Dobra, skłamaliśmy! Zawartość wilgoci jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza, jak wielkość ziarna. Może to jednak nie być tak intuicyjne i możesz się zastanawiać, co ma wspólnego zawartość wody ze zdolnością do mielenia.

Cóż, sposób, w jaki działają ostrza typowego młynka, jeśli sól ma wysoką zawartość wilgoci, wszystkie ziarna zlepiłyby się w młynku i zatkałyby ostrza. Oznacza to, że płatki soli morskiej lub jakakolwiek inna płatkowata sól to okropny pomysł ze względu na ich wysoki poziom wilgoci.

Celtycka sól morska lub szara sól to sól, która ma wystarczająco duże ziarno, ale nadal nie należy jej używać w młynku. Dostępne są specjalne młynki i młynki, na których można zmielić te sole o wysokiej zawartości wilgoci.

Sole kamienne i odparowane gruboziarniste sole morskie mają najniższą zawartość wilgoci i dlatego są najlepszym wyborem dla zwykłych młynków.

 • Twardość kryształu

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem soli, jest twardość kryształów soli. Ma to znaczenie, ponieważ im twardszy jest dany kryształ, tym trudniej będzie go rozbić zestawowi ostrzy szlifierki. Zbyt miękki oznacza, że ​​rozpadnie się zbyt łatwo.

Sól kamienna jest twardsza niż odparowana sól morska, a to dla Ciebie oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze – twój młynek nie wytrzyma tak długo z twardszą solą. A po drugie – szybciej się zmęczysz, ponieważ twarda sól wymaga więcej siły do ​​mielenia.

Ale szczerze mówiąc, różnice nie są tak duże w naszym doświadczeniu i jeśli twój młynek rezygnuje miesiąc lub dwa wcześniej, nie uważamy, że jest to duży problem. Ale każdemu, jego własne, a co za tym idzie, równie dobrze możesz o tym wiedzieć.

Sól kamienna lub sól morska, która jest najlepsza do szlifierki

Jeśli wrócisz i szybko przejrzysz naszą sekcję „Twardość kryształów”, zrozumiesz kluczową różnicę między solą kamienną a solą morską.

Ale inną rzeczą do rozważenia jest to, że dostępnych jest wiele różnych rodzajów soli morskich, a niektóre z nich w ogóle nie nadają się do młynków.Na przykład płatki soli morskiej i celtycka sól morska.

Ale technicznie właściwą odpowiedzią na to, co jest lepsze, jest sól morska. Oczywiście właściwy rodzaj. Będzie łatwiej szlifować i nie będzie tak twardy dla twojego młynka przez lata.

Jednak ze względu na bardzo niewielkie różnice między nimi oraz to, że sól morska jest terminem zbyt szerokim, dla prostej odpowiedzi powiedzielibyśmy, że sól kamienna jest lepszym wyborem dla młynków.

Wniosek

I proszę bardzo! To było wielkie wydarzenie i cieszymy się, że zostaliście z nami do końca. Ale hej, teraz wiesz, jaka jest najlepsza sól do młynka do soli i nigdy więcej nie będziesz musiał zajmować się kolejnym zepsutym lub zatkanym młynkiem.

5 najlepszych soli do młynka do soli, w tym gruboziarnista, morska i bardzo gruboziarnista – The Fairy Kitchen (11)

AJ Garza

AJ Garza jest osobistym szefem kuchni, instruktorem gotowania, autorem i twórcą przepisów. Nauczył się gotować w kuchni swoich rodziców i od tego czasu nabrał wprawy w łączeniu potraw Dalekiego Wschodu z lokalnymi produktami, tworząc aromatyczną kuchnię fusion. Ma nadzieję przekazać techniki, wiedzę i spostrzeżenia, które profesjonaliści mogą wykorzystać do tworzenia niesamowitych potraw.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Greg Kuvalis

Last Updated: 25/09/2023

Views: 5932

Rating: 4.4 / 5 (55 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Greg Kuvalis

Birthday: 1996-12-20

Address: 53157 Trantow Inlet, Townemouth, FL 92564-0267

Phone: +68218650356656

Job: IT Representative

Hobby: Knitting, Amateur radio, Skiing, Running, Mountain biking, Slacklining, Electronics

Introduction: My name is Greg Kuvalis, I am a witty, spotless, beautiful, charming, delightful, thankful, beautiful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.