5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (2023)

Sól jest uważana za podstawowy składnik kuchenny i na stałe zagościła w szafkach na przyprawy i na stołach w jadalniach na całym świecie. Prawie każdy przepis wymaga tej sprytnej małej substancji, która wydobywa smak. Możesz przyspieszyć grę w sól i doświadczyć swobody wyboru wielkości ziarna i tekstury dzięki młynkowi do soli.

Te poręczne narzędzia pobierają większe ziarna lub kryształki soli i rozdrabniają je. Podczas gdy smak soli nie zmienia się w młynku do soli, zmiany, które wprowadza, mogą poprawić wrażenia kulinarne. Możesz wzbogacić pięknie podane danie z owoców morza o fantazyjne płatki soli, a posypanie steków szorstkimi, ziarnistymi granulkami soli nada im obfity finisz.

Niezależnie od tego, jak proste są młynki do soli, dostępnych jest wiele opcji, zarówno ręcznych, jak i elektrycznych. Istnieje również wiele różnych wzorów i wykończeń, więc wybór modelu, który najlepiej odpowiada Twoim kulinarnym potrzebom, może być trudny. Na szczęście zebraliśmy wszystkie szczegóły, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie młynków do soli.

5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (1) 5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (2)

Jeśli podoba Ci się pomysł młynka do soli, możesz również polubić młynek do pieprzu. Poszukaj modeli, które są w zestawie jako pasująca para.

Kluczowe kwestie

Ręczny kontra elektryczny

Młynki do soli są obsługiwane ręcznie lub elektrycznie. Ręczne młynki są łatwe do kontrolowania, jeśli chodzi o wydajność, skręcanie i obracanie może być trudne dla dłoni i nadgarstków, jeśli masz zapalenie stawów. Młynki elektryczne obracają się i obracają za naciśnięciem jednego przycisku. Są zasilane bateryjnie, a niektóre mają nawet akumulator.

(Video) Natalia Janoszek i Tom Cruise razem w Cannes! „Wypił ze mną herbatę” #shorts

Wielkość ziarna i tekstura

Jeśli kupujesz młynek do soli, prawdopodobnie interesuje Cię eksperymentowanie z różnymi rozmiarami ziaren i teksturami. Podstawowe ręczne młynki do soli mają podstawowe funkcje korby do regulacji wielkości ziarna do sześciu rozmiarów. Czasami jednak trudno jest zmierzyć rozmiar bez pewnych prób i błędów lub patrzenia na usta młynka. Inne modele, zarówno ręczne, jak i elektryczne, mają dokładniejszą regulację rozmiaru, również do sześciu rozmiarów. Bardziej zaawansowane młynki do soli oferują wybór tekstury, dzięki czemu możesz wybierać między łuszczącą się, gruboziarnistą lub zróżnicowaną.

Pojemność

Młynki do soli różnią się pojemnością. Przeciętny młynek do soli mieści około pół szklanki soli. Istnieje kilka kompaktowych modeli, które mieszczą mniej niż ćwierć filiżanki, oraz duże modele, które mieszczą nawet filiżankę lub więcej. Ponieważ często są zaprojektowane tak, aby były ergonomiczne lub dekoracyjne, młynki do soli mogą wydawać się znacznie większe niż ich rzeczywista pojemność na sól.

5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (3) 5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (4)

Porada eksperta

Trzymaj młynek do soli z dala od zlewu lub innych mokrych miejsc w kuchni. Wilgoć może uszkodzić i zardzewieć wewnętrzne części modeli elektrycznych lub może przyciągać pleśń i pleśń w szlifierkach do drewna.

PERSONEL

Najlepsze recenzje

(Video) 5 najgorszych produktów ze sklepów! Tego NIE jedz!!!

Cechy

Materiały

  • Stal nierdzewna:Stal nierdzewna jest popularnym materiałem na młynki do soli, zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Uniwersalne wykończenie uzupełnia inneurządzeniawokół kuchni, a jednocześnie jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga konserwacji. Nawet młynki do soli wykonane z innych materiałów, takich jak drewno lub plastik, zawierają pewne akcenty ze stali nierdzewnej.
  • Drewno:Tradycyjne młynki do soli to drewniane modele o rustykalnym wyglądzie. Pochodzą z różnych gatunków drewna, w tym orzecha, buku i klonu, a wiele z nich jest bejcowanych lub malowanych. Niektóre młynki do soli drzewnej są wykonane ręcznie z ozdobnymi rzeźbami.
  • Plastikowy:Młynki do soli są również wykonane z tworzywa sztucznego przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Najlepsze plastikowe młynki do soli nie zawierają BPA i są wykonane z innych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Modele wykonane w przeważającej części z tworzywa sztucznego są często hermetycznie zamykane, aby zapewnić dodatkową ochronę przed wodą i wilgocią. Wiele młynków do soli ma plastikowe elementy, takie jak korby, pokrętła i okienko pokazujące poziom soli.
  • Ceramiczny:Niektóre młynki do soli mają części ceramiczne, takie jak mechanizm mielący i komora, w której znajdują się kryształki soli. Chociaż dobrze sprawdzają się w szlifierce, części ceramiczne mogą łatwo pęknąć lub pęknąć, jeśli zostaną upuszczone.

Oświetlenie

Podświetlane młynki do soli mają diody LED, które włączają się podczas mielenia, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć, gdzie sól ląduje na twoim jedzeniu. Światła LED są zwykle niebieskie, dzięki czemu można zobaczyć biel soli w przeciwieństwie do oświetlenia w kuchni.

Pokrywy lub tace

Niektóre młynki do soli są dostarczane z osłonami, futerałami lub tacami gniazdowymi. Są one szczególnie powszechne, gdy wylot młynka znajduje się na dole. Dodatkowe pokrycie pokrywą lub tacą zapobiega zanieczyszczeniu młynka żywnością lub cząstkami na blatach. Zazwyczaj te pokrywy lub tace są plastikowe, co oznacza, że ​​można je często myć, aby zachować optymalną czystość młynka do soli.

5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (5) 5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (6)

Porada eksperta

Jeśli lubisz robić domowe peelingi solne, młynek do soli zapewni idealną wielkość ziaren do złuszczania.

PERSONEL

(Video) 6 czerwca 1944, D-Day, operacja Overlord | Pokolorowane

Najlepsze recenzje

Ceny młynków do soli

Ceny młynków do soli wahają się od 10 do 100 dolarów. Te w cenie od 10 do 30 USD to zazwyczaj modele ręczne, chociaż istnieje kilka elektrycznych młynków w tym zakresie.

W cenie od 30 do 60 USD znajdziesz doskonałe modele do drewna i ponadprzeciętne szlifierki elektryczne. Ostrza w tych modelach mają zwykle dłuższą żywotność.

W przedziale od 60 do 100 USD zobaczysz wysokiej klasy młynki do soli o jakości restauracyjnej. Mają mocniejsze mechanizmy mielące i pracują ciszej.

Porady

  • Zrób kopiec testowy.Jeśli używasz młynka do soli po raz pierwszy lub nie używałeś go od dłuższego czasu, zrób mały kopiec na blacie, aby sprawdzić wielkość ziarna i teksturę.
  • Sprawdź baterie.Sprawdź, czy Twój elektryczny młynek do soli jest dostarczany z zestawem baterii i upewnij się, że zainwestujesz w dodatki, aby były pod ręką, gdy zabraknie Ci soku. Można też pomyśleć o zainwestowaniu wakumulatorydla jeszcze większej wygody.
  • Rozbieraj szlifierkę do regularnej kontroli.Regularnie sprawdzaj młynek do soli, rozbierając go, aby sprawdzić, czy nie ma nadmiernego zużycia ostrza, uszkodzonej części lub zacięcia w mechanizmie.
  • Napełnij młynek do soli na papierowym talerzu.Napełniając młynek do soli, rób to na papierowym talerzu lub giętkimdeska do krojenia. Zmniejszysz ilość odpadów, ponieważ możesz po prostu wrzucić nadmiar soli z powrotem do młynka lub do oryginalnego pojemnika na sól.
  • Jeśli rozlejesz sól na podłogę, zostaw ją.Jeśli dodajesz kryształki soli do młynka i niektóre spadają na podłogę, powstrzymaj się od ich używania. Mogą zbierać brud i kurz oraz zanieczyszczać młynek do soli.

5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (7) 5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (8)

Porada eksperta

W przypadku większych przyjęć obiadowych weź drugi młynek do soli na stół, aby Twoi goście nie utknęli w oczekiwaniu, aż młynek wykona obchód.

(Video) Wojny napoleońskie (CZĘŚCI 1-6)

PERSONEL

Najlepsze recenzje

Inne produkty, które rozważaliśmy

Podoba nam się prostota i kompaktowa konstrukcjaPepperMate „pod klucz” młynek do soli i pieprzu dla smakoszy o dużej objętości. Ten elegancki i funkcjonalny młynek ma podstawowy mechanizm „pod klucz” i jest dostępny w czterech kolorach. Mały, ale skuteczny młynek do soli, zmieści się w każdym kącie lub szafce kuchennej.

5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (9) 5 najlepszych młynków do soli - sierpień 2023 - BestReviews (10)

Wypróbuj różne rozmiary ziaren soli i tekstury na swoim jedzeniu. Wiele osób woli płatki lub duże ziarna do owoców morza i mięsa oraz drobno zmielone ziarna do warzyw i zup.

Często zadawane pytania

P. Czy mogę mielić sól w młynku do pieprzu i odwrotnie?
A.
Każdy model jest inny, a producent zwykle określa, czy w młynku można zamiennie używać soli i pieprzu. Istnieją doniesienia o uszkadzaniu wewnętrznych części przez sólmłynki do pieprzui wydaje się, że niektóre rodzaje ostrzy zużywają się szybciej pod wpływem soli. Jeśli chodzi o używanie ziaren pieprzu w młynkach do soli, nie jest to zalecane, ponieważ bardzo trudno jest usunąć drobne cząsteczki pieprzu z urządzenia. Najprościej jest chyba kupićzestaw młynków do soli i pieprzu.

P. Jaki rodzaj soli powinienem kupić do mojego młynka do soli?
A.
To głównie preferencje, chociaż niektóre młynki do soli lepiej radzą sobie z większymi kryształami soli niż inne. Zalecane są sole gruboziarniste, takie jak sól morska lub sól himalajska, ponieważ są mniej wrażliwe na wilgoć i łatwiej wysychają ze względu na swoją gęstość.

(Video) ZAPOMNIELI WYŁĄCZYĆ APARAT I ZROBILI TO 2

Pyt. Muszę zmielić dużo soli na raz. Jak najlepiej przechowywać świeżo zmieloną sól?
A.
Sól nie psuje się i najlepiej przechowywać ją w hermetycznych pojemnikach, takich jak szklane słoiki. Niektórzy ludzie decydują się również na przechowywanie mielonej soli w drewnianych pojemnikach z pokrywkami. Chociaż jeśli wybierasz się na tę trasę, upewnij się, że drewniane dno nie zamoknie.

P. Jaka jest różnica między różową solą himalajską a zwykłą solą kuchenną?
A.
Zwykła sól kuchenna to czysty chlorek sodu. Różowa sól himalajska zawiera pierwiastki śladowe potasu, magnezu i wapnia. Ma również zanieczyszczenia mineralne, takie jak rdza, co powoduje jego rozpoznawalny kolor. Różowa sól himalajska pochodzi z regionu Pendżab w Pakistanie, a ponieważ występuje tylko na odizolowanym obszarze, jest również droższa.

Videos

1. The Open Road | Critical Role: THE MIGHTY NEIN | Episode 5
(Geek & Sundry)
2. Były żołnierz Legii Cudzoziemskiej opowiada o swojej służbie w najsurowszej armii świata
(Adam Pietrzak PrawdziweHistorie)
3. Napoleonic Wars 1809 - 14: Downfall
(Epic History TV)
4. Disparate Pieces | Critical Role: THE MIGHTY NEIN | Episode 4
(Geek & Sundry)
5. Steam and Conversation | Critical Role: THE MIGHTY NEIN | Episode 9
(Geek & Sundry)
6. Solo Overnight Climb Japan's Highest Mountain Mount Fuji Summit🗻World Heritage Site
(ITSUKA JAPAN)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Trent Wehner

Last Updated: 08/09/2023

Views: 5934

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Trent Wehner

Birthday: 1993-03-14

Address: 872 Kevin Squares, New Codyville, AK 01785-0416

Phone: +18698800304764

Job: Senior Farming Developer

Hobby: Paintball, Calligraphy, Hunting, Flying disc, Lapidary, Rafting, Inline skating

Introduction: My name is Trent Wehner, I am a talented, brainy, zealous, light, funny, gleaming, attractive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.