12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (2023)

Podziel się tym postem

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (1)

Uczestnictwo w kursach AP online nie jest tradycyjną metodą ukończenia tych zajęć. Jednak wraz z rozwojem technologii pojawiły się również internetowe oferty klas AP.

Ogólnie rzecz biorąc, uczęszczanie na zajęcia AP ma wiele zalet. Jest wiele innych, które biorą udział w zajęciach AP online. W szczególności możesz ukończyć studia w porze dnia, która najbardziej Ci odpowiada. Możesz także wziąć udział w kursach, które mogą nie być oferowane w Twojej szkole.

Polecane programy

Zastrzeżenie: Niektóre kursy mogą zawierać link partnerski. Kursy zostały wybrane w pierwszej kolejności na podstawie metodologii z linkami afiliacyjnymi dodanymi dopiero po zakończeniu rankingu.

Ukończenie kursów AP online może również prowadzić do zaliczenia na studia. Pomoże Ci to uzyskać przewagę w karierze na studiach. Może to nawet oznaczać, że wcześnie ukończysz studia.

Ale jak każda nauka online, kursy AP online powinny być przeprowadzane dopiero po wielu badaniach. Nie wszystkie kursy AP online są takie same. Podczas gdy niektóre są warte twojego czasu i wysiłku, inne nie.

Mając to na uwadze, stworzyliśmy listę najlepszych dostępnych obecnie zajęć online AP.

Zajęcia na naszej liście nie zostały wybrane przypadkowo. Zamiast tego opracowaliśmy metodologię identyfikacji najlepszych zajęć online AP.

Nasze rankingi uwzględniają trzy czynniki:

 • Przystępność cenowa
 • Elastyczność
 • Dostępność

Analizując kursy AP online za pomocą każdej z tych trzech miar, jesteśmy w stanie opracować kompleksowy obraz wartości każdego kursu.

Szczegółowe wyjaśnienie tej metodologii znajduje się poniżej.

Metodologia określania najlepszych kursów AP online

Opracowany przez nas system punktacji ma na celu pomóc Ci zidentyfikować najlepsze zajęcia AP online.

Kursy w poniższych rankingach są uszeregowane na podstawie pojedynczej oceny ich przystępności cenowej, elastyczności i dostępności. Jednak otrzymujesz również ocenę każdego indywidualnego czynnika.

Pozwala to spojrzeć na każdą klasę na poziomie makro i mikro. Jeśli więc chcesz nadać priorytet przystępności cenowej, możesz spojrzeć na wynik przystępności cenowej dla każdej klasy. Możesz to zrobić oprócz sprawdzenia ogólnego wyniku. Im więcej informacji posiadasz, aby podjąć decyzję, tym bardziej prawdopodobne jest, że podejmiesz decyzję odpowiednią dla Ciebie i Twojej edukacji.

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo każdemu z trzech czynników naszej metodologii.

Przystępność cenowa

Pierwszym priorytetem dla wielu osób uczących się online jest możliwość wzięcia udziału w kursach, których potrzebują, bez płacenia ogromnych sum pieniędzy. Z tego powodu priorytetowo traktujemy koszty jako główny czynnik w naszych rankingach.

Tak mierzy się przystępność cenową:

 • Bezpłatnie: 6 punktów
 • Poniżej 50 USD: 5 punktów
 • 51-100 $: 4 punkty
 • 101-150 $: 3 punkty
 • 151-200 $: 2 punkty
 • 201 USD i więcej: 1 punkt

Najwięcej punktów przypisuje się oczywiście kursom bezpłatnym. Ponownie, ma to odzwierciedlać pragnienie wielu studentów, aby zaoszczędzić pieniądze na studiach.

Nie oznacza to, że wszystkie darmowe kursy są lepsze niż wszystkie płatne. Daleko stąd. Jak zobaczysz w rankingach, istnieje wiele doskonałych płatnych kursów, które są warte twojego czasu.

Elastyczność

Drugim czynnikiem, który wykorzystaliśmy do określenia najlepszych zajęć AP online, jest elastyczność.

Elastyczność uczenia się, kiedy masz na to czas, to ogromna korzyść. Jest to szczególnie ważne, jeśli bierzesz udział w tych kursach oprócz normalnego dnia szkolnego.

Niektóre kursy AP online są bardziej elastyczne niż inne. Na przykład niektórzy są samodzielni. Inni mają ścisłe terminy. Niektóre z tych kursów wymagają regularnych spotkań z nauczycielami. Inne nie mają tego wymogu.

Czynnik ten jest oceniany w następujący sposób:

 • Wysoka elastyczność: 2 punkty
 • Umiarkowana elastyczność: 1 punkt
 • Niska elastyczność: 0 punktów

Jak pokazano powyżej, im bardziej elastyczny jest kurs, tym więcej zdobywa punktów. Kursy o niskiej elastyczności nie dają żadnych punktów. W naszych rankingach nie ma kursów o niskiej elastyczności.

Dostępność

Kursy AP online powinny być łatwo dostępne. W końcu trudno się uczyć, jeśli trudno dostać się na zajęcia!

Możliwość studiowania zgodnie z harmonogramem to ogromny bonus. Da ci to najlepszą okazję do zaangażowania się w materiał w znaczący sposób.

Podobnie najlepsze zajęcia online AP oferują takie rzeczy, jak materiały do ​​​​nauki offline. Wiele kursów jest dostępnych za pośrednictwem smartfona lub innych urządzeń mobilnych. Wiele innych zapewnia natychmiastowy dostęp do materiałów szkoleniowych po zapisaniu się. To tylko kilka funkcji ułatwień dostępu, na które zwracamy uwagę, przyznając punkty za tę metrykę.

Czynnik ten jest punktowany w następujący sposób:

 • Wysoka dostępność: 3 punkty
 • Średnia dostępność: 2 punkty
 • Niska dostępność: 1 punkt

Ranking najlepszych kursów AP online

#12: Biologia AP

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (2)

Ten kurs biologii AP jest oferowany przez Apex Learning. Jest to pełny program nauczania biologii i trwa dwa semestry. Ten kurs jest zatwierdzony przez College Board, aby mieć oznaczenie AP.

Kurs obejmuje studia z biologii w skali mikro i makro. Tematy studiów obejmują:

 • Komórka biologiczna
 • Ewolucja
 • Metoda naukowa

W szczególności dowiesz się, jak przeprowadzać eksperymenty w warunkach laboratoryjnych. Obejmuje to formułowanie hipotez, zbieranie danych, analizowanie danych i raportowanie wyników.

Zajęcia mają na celu zwiększenie umiejętności krytycznego myślenia i umiejętności analitycznych. Te umiejętności myślenia wyższego rzędu są kluczowe dla Twojego sukcesu w przyszłych kursach ścisłych i na studiach kolegialnych.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 5

Przystępność cenowa: 700 $

Elastyczność: Umiarkowana elastyczność. Ten kurs jest zorganizowany w tradycyjnym formacie semestralnym. Istnieją określone terminy, których należy przestrzegać.

Dostępność: Wysoka dostępność. Ten kurs jest prowadzony online. Masz dostęp do materiałów szkoleniowych i opinii nauczycieli. Dostępni są również korepetytorzy.

#11: Kurs przeglądu historii AP US

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (3)

Przygotuj się do egzaminu z historii AP US z tym kursem firmy Kaplan. Chociaż jest to jeden z najdroższych kursów na tej liście, jest również jednym z niewielu, który obejmuje interakcję na żywo z doświadczonym nauczycielem.

Ten kurs obejmuje osiem sesji na żywo, z których każda trwa dwie godziny. Podczas tych sesji dowiesz się o:

(Video) Best Websites for FREE online Courses with Certificates

 • Społeczeństwa rdzennych Amerykanów
 • Polityka pozłacanego wieku
 • II wojna światowa
 • Współczesna historia Stanów Zjednoczonych

W ramach tej najwyższej klasy AP otrzymujesz również wysokiej jakości podręcznik do nauki historii USA firmy Barron. Inne materiały do ​​nauki obejmują notatki i przewodniki do nauki.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek niż kurs we własnym tempie, ten kurs prowadzony przez instruktora może być dla Ciebie dobrą opcją.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 5

Przystępność cenowa: 499 USD

Elastyczność: Umiarkowana elastyczność. Ten kurs wymaga sesji w soboty i niedziele. Kurs odbywa się według określonego harmonogramu i trwa osiem tygodni.

Dostępność: Wysoka dostępność. Ten kurs jest łatwo dostępny online. Zawiera różne materiały, takie jak podręcznik do nauki offline.

#10: AP Rachunek AB

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (4)

Ten kurs AP Calculus AB jest oferowany przez Johns Hopkins Center for Talented Youth. Kurs jest zatwierdzany przez College Board, który jest odpowiedzialny za kursy AP.

Ten kurs jest samodzielny. Nie ma planowanych spotkań klasowych. Jednak uczniowie mogą umówić się na indywidualne spotkanie z instruktorem.

Tematy w tej klasie obejmują:

 • Używanie całek oznaczonych
 • Funkcje pierwotne
 • Techniki integracyjne

Dowiesz się również o właściwościach całek i nauczysz się określać skumulowaną zmianę. Zajęcia na tych zajęciach są takie same, jak na kursie rachunku różniczkowego I w college'u.

Ten kurs obejmuje wykłady, filmy online i animacje, które pomogą Ci w nauce. Nauka jest oceniana za pomocą zadań domowych, egzaminów z rozdziałów i pytań z wolnymi odpowiedziami.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 6

Przystępność cenowa: 860 $ za trzy miesiące (w momencie pisania)

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Jest to kurs we własnym tempie. Rozpocznij i zakończ zajęcia kiedy chcesz. Nie ma żadnych terminów. Może się jednak zdarzyć, że będziesz musiał zapłacić dodatkowo, aby uzyskać przedłużenie kursu.

Dostępność: Wysoka dostępność. Ten kurs jest dostępny natychmiast po zapisaniu się. Materiały są dostępne przez całą dobę.

#9: Zasady informatyki AP CS50

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (5)

Jeśli chcesz przystąpić do egzaminu AP z informatyki, ten kurs przygotowawczy z Harvardu i edX to dobry wybór.

Ten kurs to dwie różne klasy połączone w jedną. Pierwszy kurs, Zrozumienie technologii, jest wprowadzeniem do sposobu działania technologii. Drugi kurs, Wprowadzenie do informatyki, koncentruje się na obliczeniach i programowaniu na poziomie przedsiębiorstwa.

Niektóre z tematów, które będziesz studiować na tym kursie, obejmują:

 • tworzenie stron internetowych
 • Programowanie komputerowe, w tym Python, SQL i C
 • Bezpieczeństwo komputera

Ten kurs wprowadzi Cię również w HTML i CSS. Te języki są używane do tworzenia atrakcyjnych stron internetowych i aplikacji.

Kurs Harvardu jest zatwierdzony przez College Board, aby spełnić wymagania dotyczące zaliczenia AP Computer Science Principles. Oznacza to, że możesz otrzymać punkty AP w swojej szkole po pomyślnym ukończeniu tych zajęć.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 7

Przystępność cenowa: 162 USD (w momencie pisania)

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Możesz uczyć się we własnym tempie. Jednak większości studentów ukończenie zajmuje około 5 miesięcy.

Dostępność: Wysoka dostępność. Ta klasa jest dostępna natychmiast po zapisaniu się. Materiały szkoleniowe i ćwiczenia są łatwo dostępne online.

#8: Przygotowanie do egzaminu AP Calculus BC

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (6)

Ten kurs przygotowujący do egzaminu AP Calculus BC pochodzi ze strony Study.com. Jest to kompleksowy kurs. Zawiera 167 lekcji. Często dodawane są też nowe lekcje.

Każda lekcja w tym kursie skupia się na konkretnym temacie. Lekcje są krótkie i łatwe do przyswojenia. Może to pomóc w nauce i zachowaniu tego, czego się nauczyłeś.

Tematy omawiane na tym kursie obejmują:

 • Jak analizować szereg Taylora
 • Jak rysować funkcje
 • Jak zidentyfikować drugie pochodne

Ta klasa obejmuje również jednostkę dotyczącą prawidłowego korzystania z kalkulatora naukowego. Podobnie opracujesz strategie znajdowania granic funkcji.

Otrzymujesz dostęp do wielu różnych materiałów do nauki. Obejmuje to testy praktyczne, samouczki wideo i quizy lekcyjne.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Ten kurs to nauka we własnym tempie. Możesz uczyć się o każdej porze dnia i nocy.

Dostępność: Wysoka dostępność. Uzyskaj dostęp do kursu z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Dostęp do kursu jest natychmiastowy po zapisaniu się.

#7: Rząd i polityka AP USA: przygotowanie do egzaminu

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (7)

Ten kurs przygotowujący do egzaminów dla rządu i polityki AP w USA został opracowany przez Study.com.

To nie jest tradycyjny kurs AP online. Koncentruje się na przygotowaniu do egzaminu, a nie na pełnym kursie AP.

W klasie jest 18 rozdziałów. Rozdziały zawierają zasoby, takie jak lektury, fiszki i quizy, aby sprawdzić swoją wiedzę.

(Video) Jak stworzyć kurs online. KULISY BIZNESU #12

Niektóre z tematów, które będziesz studiować, obejmują:

 • Podstawowe zasady demokracji
 • Cechy władzy wykonawczej
 • Swobody obywatelskie

Istnieją również jednostki zajmujące się ekonomią, polityką zagraniczną i partiami politycznymi.

Studenci, którzy pomyślnie ukończą ten kurs, będą lepiej przygotowani do zdania powiązanego egzaminu AP.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Ucz się we własnym tempie. Każda lekcja jest bardzo krótka, co pozwala na naukę nawet jeśli masz tylko kilka minut.

Dostępność: Wysoka dostępność. Ten kurs jest w 100 procentach online. Uzyskaj dostęp do kursu na komputerze, smartfonie lub tablecie o dowolnej porze dnia.

#6: Statystyki AP

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (8)

Ten kurs statystyki AP został opracowany przez Khan Academy. Jest to zupełnie nowy kurs, który wciąż jest w fazie rozwoju. Obecnie jest 16 lekcji indywidualnych. Dodawane są również kolejne lekcje i nowe treści.

Zajęcia te rozpoczynają się badaniem danych kategorycznych. Dowiesz się o stołach dwukierunkowych. Nauczysz się również analizować jedną zmienną kategoryczną.

Inne lekcje w tym kursie to:

 • Dane ilościowe
 • Modelowanie
 • Projekt badania
 • Prawdopodobieństwo

Istnieją również lekcje dotyczące statystyki w badaniach. Obejmuje to rozkłady próbkowania, przedziały ufności i testy chi-kwadrat.

Khan Academy to szanowane centrum nauki online. Ich lekcje statystyki AP mają na celu pomóc ci zdobyć umiejętności potrzebne do uzyskania wysokiego wyniku na egzaminie ze statystyki AP.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Ten kurs zapewnia elastyczność nauki w dowolnym momencie, w dzień iw nocy. Pracuj we własnym tempie i poświęć tyle czasu, ile chcesz, aby ukończyć kurs.

Dostępność: Wysoka dostępność. Khan Academy ułatwia naukę dzięki łatwo dostępnym kursom. Wszystkie materiały są łatwo dostępne w Internecie. Obejmuje to lekcje, filmy i pytania praktyczne.

# 5: Literatura angielska i kompozycja AP - Część 1: Historie

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (9)

Ten kurs przygotowawczy AP został opracowany przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. Jest oferowany przez edX.

Chociaż nie jest to kompletny kurs AP, jest świetną opcją do pracy nad określonymi umiejętnościami literackimi i kompozytorskimi. Kurs koncentruje się na literaturze. Odnosi się do Twojej zdolności do bardziej efektywnego czytania i pisania o literaturze.

Tematy poruszane w tym internetowym kursie AP obejmują:

 • Jak interpretować klasyczne dzieła literackie
 • Kulturowe uwarunkowania literatury
 • Strategie zdawania testów

Nauczysz się również metod poprawy swoich umiejętności pisania akademickiego. Jest to umiejętność, która przyda się na egzaminie AP. Lepsze umiejętności pisania są również koniecznością na studiach.

Jest to kurs na poziomie wprowadzającym. Uczniowie, którzy pomyślnie ukończą te zajęcia, będą mieli umiejętności potrzebne do uzyskania lepszego wyniku na egzaminie AP.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Ten kurs jest samodzielny. Nie ma żadnych wymagań wstępnych, więc każdy może się zapisać.

Dostępność: Wysoka dostępność. Ten kurs zawiera filmy, transkrypcje i inne materiały pomocne w nauce. Kurs jest łatwo dostępny online o każdej porze dnia.

#4: AP Physics 1: Trudne koncepcje

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (10)

AP Physics to jeden z trudniejszych kursów AP. Dzięki tej klasie przygotowawczej od Davidson Next i edX będziesz lepiej przygotowany do egzaminu z fizyki AP.

Ten kurs skupia się na ośmiu najtrudniejszych częściach egzaminu AP Physics. To zawiera:

 • Przyśpieszenie
 • Swobodny spadek i ruch pocisku
 • Ruch obrotowy
 • Moment pędu

Jako student tej klasy będziesz także uczyć się fal stojących i zasady zachowania ładunku.

Zaletą tych zajęć jest to, że każda koncepcja jest podzielona na krótkie lekcje. Dzięki temu możesz szybko studiować koncepcje, gdy masz czas. Ogranicza to również zamieszanie, ponieważ koncentrujesz się na jednym temacie na raz.

Większość uczniów potrzebuje około ośmiu tygodni, aby ukończyć te zajęcia. Jest to jednak samodzielne, więc możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Możesz pracować we własnym tempie. Ustaw terminy i zresetuj je w razie potrzeby.

Dostępność: Wysoka dostępność. Kurs jest całkowicie online dla łatwego dostępu. Klasa zawiera filmy, transkrypcje i inne materiały do ​​​​nauki.

#3: Psychologia AP – Kurs 1: Czym jest psychologia?

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (11)

Ten kurs opracował Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej. Jest to jeden z ośmiu kursów psychologii AP, które możesz wziąć na edX.

Psychologia to złożony temat. Dlatego kurs przygotowujący do egzaminu jest podzielony na osiem oddzielnych zajęć. Ten kurs służy jako wprowadzenie do psychologii. Główne pytanie, na które będziesz szukać odpowiedzi, brzmi: „Czym jest psychologia?”

(Video) Nieuchwytny- (Cały film) 1996 [Lektor Pl] #filmy #lektorpl #lektor #film #całefilmy #dlaciebie

Główne tematy studiów to:

 • Historia psychologii
 • Metody badań psychologicznych
 • Podstawowe statystyki

Kurs obejmuje również dyskusję na temat tego, jak zmieniła się psychologia. Obejmuje to spojrzenie na współczesną psychologię i różnice między nią a psychologią z przeszłości.

Ten kurs jest zwykle ukończony w ciągu trzech tygodni. Zakłada się, że uczysz się 8-12 godzin tygodniowo. Jest to kurs otwarty. Jeśli potrzebujesz więcej czasu na ukończenie zajęć, możesz wziąć tyle czasu, ile chcesz.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Ten kurs jest otwarty. Możesz ukończyć go w tak krótkim czasie lub tak długo, jak potrzebujesz.

Dostępność: Wysoka dostępność. Możesz wykonywać zadania klasowe na komputerze, smartfonie lub tablecie. Nauka odbywa się w 100 procentach online.

#2: Przygotowanie do egzaminu z języka angielskiego i kompozycji AP

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (12)

Ten bezpłatny kurs został opracowany przez Tennessee Board of Regents i jest oferowany przez edX. Celem tego kursu jest pomoc uczniom w dalszym rozwijaniu umiejętności czytania i pisania.

W szczególności weźmiesz udział w działaniach sprzyjających rozwojowi:

 • Umiejętności analityczne oparte na dowodach
 • Pismo argumentacyjne
 • Analiza retoryczna literatury faktu

Studenci zapoznają się również z różnymi rodzajami pisania. Obejmuje to testy argumentacyjne, ekspozycyjne, analityczne i narracyjne.

Będzie też czas poświęcony na pisanie. Studenci poznają wartość pisania etapami i uzyskiwania informacji zwrotnych od innych w celu informowania o poprawkach.

Aby pomóc uczniom przygotować się do egzaminu AP, istnieje jednostka zajmująca się rozwijaniem umiejętności badawczych. Studenci przeprowadzą niezależne badania i napiszą argumentacyjny esej, korzystając z informacji z wielu źródeł.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. Jest to kurs we własnym tempie. Ukończenie go większości studentów zajmuje 35 tygodni. W razie potrzeby możesz jednak poświęcić więcej czasu.

Dostępność: Wysoka dostępność. edX oferuje ten kurs online do użytku o każdej porze dnia i nocy. Dostępne są również filmy i transkrypcje lekcji do dalszej nauki.

# 1: Chemia AP

12 najlepszych kursów AP online na rok 2021 — raport z kursów online (13)

Khan Academy opracowała ten najlepszy kurs przygotowawczy do chemii AP. Jest oferowany za darmo, więc każdy student może w nim uczestniczyć.

To jest kurs beta, który wciąż jest w fazie rozwoju. Dodaje się więcej zajęć i lekcji. Jednak lekcje, które są obecnie w klasie, są warte twojego czasu.

Działania edukacyjne obejmują:

 • Struktury i właściwości atomów
 • Struktury i właściwości molekularne
 • Siły międzycząsteczkowe

Ta klasa ma również jednostkę dotyczącą reakcji chemicznych.

Aby pomóc Ci zachować to, czego się nauczyłeś, każda lekcja zawiera krótkie wykłady wideo i praktyczne pytania sprawdzające Twoją wiedzę. Otrzymasz również dostęp do Khan Academystarszy kurs chemii AP. Zawiera podobne lekcje, filmy i praktyczne pytania z poprzednich wersji egzaminu AP.

Odwiedź stronę kursu.

Zwrotnica: 11

Przystępność cenowa: Bezpłatny

Elastyczność: Wysoka elastyczność. To jest darmowy kurs. Jest to również samodzielne. Daje to mnóstwo elastyczności w nauce, kiedy masz czas.

Dostępność: Wysoka dostępność. Ten kurs jest dostępny online 24/7. Wszystkie materiały szkoleniowe są dostępne online, co zapewnia łatwy dostęp. Możesz także wziąć udział w zajęciach na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Często Zadawane Pytania

Jakie są najpopularniejsze kursy AP?

Najpopularniejsze kursy AP online to przedmioty podstawowe, takie jak nauki społeczne i matematyka.Według C2 Education, pięć najpopularniejszych kursów to:

 • Język angielski i kompozycja
 • Historia Stanów Zjednoczonych
 • Literatura angielska i kompozycja
 • Rachunek AB
 • Rząd i polityka USA

Kursy te cieszą się dużą popularnością z kilku powodów.

Po pierwsze, są to wspólne kursy podstawowe, które są wymagane do ukończenia szkoły średniej. Podczas gdy niektóre zajęcia AP mogą być fajne jako przedmioty do wyboru, kursy wymienione powyżej są obowiązkowe.

Po drugie, te zajęcia są zazwyczaj częścią ogólnych wymagań edukacyjnych dotyczących dyplomu ukończenia studiów wyższych. Biorąc udział w tych kursach AP online, możesz zdobyć kredyt w college'u, który będzie miał zastosowanie do dowolnego wybranego programu studiów.

Dla wielu studentów udział w kursach AP oznacza postęp w nauce. Jeśli chcesz zrobić to samo, rozważ wzięcie udziału w tych popularnych kursach AP online.

Jakie są najmniej popularne kursy AP?

Tam, gdzie popularne kursy AP mają szerokie zastosowanie w szkołach średnich i na studiach, mniej popularne kursy mogą, ale nie muszą, przynieść ci kredyt. Podobnie niszowe kursy AP mogą nie być akceptowane na niektórych uczelniach.

Nie oznacza to, że należy unikać mniej popularnych kursów. Jeśli jakiś temat Cię interesuje, jak najbardziej, dowiedz się o nim więcej!

Według C2 Education, najmniej popularne kursy AP to:

 • Grafika studyjna: projektowanie 3D
 • Studio Art: Rysunek
 • Fizyka C: Elektryczność i magnetyzm
 • Teoria muzyki
 • Rząd porównawczy i polityka

Jakie są najtrudniejsze klasy AP?

Istnieją dane, które pokazują, że niektóre zajęcia AP są konsekwentnie oceniane przez uczniów jako trudniejsze niż inne.

AP Physics znajduje się na szczycie listy. Fizyka to niesamowicie złożony przedmiot. Wymaga również znacznej ilości czasu na naukę do opanowania. Przy takim połączeniu stopnia trudności i zaangażowania czasowego nic dziwnego, że kursy fizyki należą do najtrudniejszych kursów, na jakie możesz uczęszczać.

W rzeczywistości,Ekspert Studiów Egzaminacyjnychzauważa, że ​​trzy kursy fizyki AP należą do pięciu najtrudniejszych kursów oferowanych przez AP. Fizyka C (elektryczność i magnetyzm) plasuje się jako najtrudniejsza. Fizyka C (Mechanika) zajmuje trzecie miejsce. Fizyka 1 jest piątym najtrudniejszym kursem AP.

(Video) Jak pozycjonować SKLEP INTERNETOWY- Pozycjonowanie sklepu internetowego - Top Online

Jeśli rozszerzymy zestawienie do sześciu najtrudniejszych klas AP, Physics 2 jest na szóstym miejscu. W rzeczywistości sześć z dziesięciu najtrudniejszych kursów AP dotyczy nauk ścisłych (chemia jest na czwartym miejscu, a biologia na ósmym).

Jakie są najłatwiejsze klasy AP?

Aby być uczciwym, wszystkie kursy AP są zajęciami na poziomie uniwersyteckim. Oznacza to, że na wszystkich kursach panuje wysoki poziom rygoru. Celem tych zajęć jest wyzwanie dla uczniów i pomoc w rozwijaniu umiejętności wyższego rzędu. To sprawia, że ​​wszystkie klasy AP stanowią wyzwanie na swój sposób.

To powiedziawszy, niektóre zajęcia AP są łatwiejsze do podjęcia w formie samokształcenia online niż inne.

Na przykład, AP World History jest prawdopodobnie łatwiejszą klasą dla większości studentów niż AP Calculus BC. Historia świata jest łatwiejszym tematem do studiowania i zrozumienia dla większości uczniów. Inny jest również charakter czytań, zadań domowych i sprawdzianów.

Na przykład w AP World History może być konieczne przeczytanie fragmentu o upadku Rzymu i umiejętność krytycznej odpowiedzi na pytania dotyczące tego, co przeczytałeś. Jednak w AP Calculus może być konieczne zademonstrowanie określonych umiejętności matematycznych, które mają określoną dobrą i złą odpowiedź.

Podobnie, niektóre egzaminy AP są łatwiejsze do zdania niż inne. WedługPrepScholar, najłatwiejszym do zdania egzaminem AP jest AP Studio Art. Ten test ma wskaźnik zdawalności 91,1 procent (z wynikiem 3 lub więcej).

Porównaj to z egzaminem AP Physics 1. Ma wskaźnik zdawalności wynoszący zaledwie 45,4 procent (z wynikiem 3 lub więcej. Inne egzaminy AP mieszczą się pomiędzy. Na przykład 71,9 procent uczniów zdaje test AP Computer Science Principles z wynikiem 3 lub wyższym. Egzamin AP Biology ma wskaźnik zdawalności 64,7 procent z wynikiem co najmniej 3. Egzamin AP US Government and Politics ma wskaźnik zdawalności 55,1 procent z wynikiem 3 lub wyższym.

Jak więc widać, różne kursy reprezentują różne poziomy „łatwości”. Podobnie jak egzaminy AP. Pamiętaj tylko, że masz swoje mocne i słabe strony. Chociaż fizyka może być trudną klasą AP i trudnym egzaminem AP, jeśli jesteś naprawdę dobry z fizyki, może to być najłatwiejszy kurs AP dla ciebie.

Czy latem można uczęszczać na zajęcia AP?

Tak, chociaż nie wszystkie zajęcia AP są oferowane w okresie letnim.

Najlepszym sposobem na znalezienie klasy AP, która jest oferowana latem, jest rozmowa z urzędnikiem szkolnym, takim jak doradca zawodowy. Będą wiedzieć, jakie kursy są oferowane latem. Alternatywnie, jeśli ich szkoła nie oferuje kursów AP w lecie, mogą znaleźć inne szkoły, które to robią.

Gdy znajdziesz kurs AP, który przejmie letnią przerwę, musisz się zapisać. Jeśli kurs jest oferowany w Twojej szkole, jest to prosty proces. Jeśli musisz wziąć udział w zajęciach w innej szkole lub online, proces rejestracji może być nieco bardziej skomplikowany.

Ukończenie kursu AP latem wymaga jeszcze większej odpowiedzialności ze strony studentów. Kursy letnie są często przyspieszane, więc musisz być sumienny w nauce, w przeciwnym razie możesz zostać w tyle. Jeśli latem bierzesz udział w kursach AP online, pilność w nauce jest jeszcze ważniejsza. Dzieje się tak, ponieważ wiele kursów AP online nie ma nauczyciela bezpośrednio nadzorującego twoją pracę.

Jeśli letni kurs AP, na który uczęszczasz, odbywa się online lub w innej szkole, będziesz musiał przenieść kredyty do swojej szkoły. Opracuj ten proces ze swoim doradcą zawodowym przed rozpoczęciem zajęć. Zapewni to, że kredyty będą mogły zostać przeniesione i będą miały zastosowanie do wymagań ukończenia studiów.

Ukończenie kursu to tylko jeden krok w przygotowaniu do egzaminu AP. Musisz ćwiczyć i przygotowywać się do egzaminu. Skorzystaj z kursów, takich jak te wymienione w naszych rankingach, przewodnikach i innych zasobach, aby przygotować się do testu.

Czy osoby uczące się w domu mogą brać udział w kursach AP?

Tak, kursy AP są otwarte dla osób uczących się w domu.

Jak wspomniano powyżej, możesz brać udział w kursach AP w okresie letnim. Możesz wziąć je online lub osobiście, jeśli masz dostęp do lokalnej szkoły, która oferuje kursy AP w lecie. Możesz także brać udział w kursach AP online podczas tradycyjnego roku szkolnego.

Uczestnictwo w kursach AP jako uczeń uczący się w domu to doskonały pomysł. Daje szansę na doświadczenie rygorystycznej nauki. Możesz także zdobyć kredyt w college'u, podobnie jak uczniowie uczęszczający do tradycyjnej szkoły.

Posiadanie kursów AP w transkrypcji może również wyróżnić Twoją aplikację na studia. Jest to pomocne, ponieważ sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjnym studentem wybranej uczelni lub uniwersytetu.

Uczestnictwo w kursach AP jako uczeń uczący się w domu pomoże ci również rozwinąć silniejsze umiejętności uczenia się. Podobnie będziesz potrzebować doskonałych umiejętności zarządzania czasem, aby ukończyć zajęcia w odpowiednim czasie. Są to ważne cechy, które należy mieć, gdy wchodzisz na studia.

Pamiętaj tylko, że kursy AP to zajęcia na poziomie uniwersyteckim. Uczniowie, którzy uczęszczają na kurs AP w szkole z nauczycielem zatwierdzonym przez AP, zwykle osiągają lepsze wyniki na egzaminie AP. Nie oznacza to, że nie możesz odnosić sukcesów w klasach AP. Oznacza to po prostu, że będziesz musiał włożyć dużo ciężkiej pracy, aby opanować treść. Poświęcenie nauce jest bardzo ważne, dzięki czemu możesz uzyskać zadowalający wynik na egzaminie AP i uzyskać zaliczenie na studiach.

Dobrym źródłem informacji dla uczniów uczących się w domu, którzy myślą o wzięciu udziału w kursach AP, jestHomeschoolers z Pensylwanii. Ta organizacja oferuje wiele różnych klas AP.

Czy studenci zagraniczni mogą brać udział w kursach AP?

Tak, studenci zagraniczni mogą brać udział w kursach AP. Rada Kolegium rozwinęła sięAP Internationalspecjalnie po to, aby nauczyciele mogli oferować kursy AP uczniom mieszkającym poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Szkoły zlokalizowane w dowolnym miejscu na świecie muszą przestrzegać standardowych kroków, aby móc oferować kursy AP.Proces jest dość prostyuzyskać aprobatę. Najważniejszym krokiem jest wyznaczenie koordynatora AP, który będzie wówczas osobą odpowiedzialną za organizację kursu AP. Będą również nadzorować administrację kursu.

Gdy szkoła zostanie uznana przez AP za uczestniczącą, kurs może być oferowany uczniom. Dodatkowo szkoły mogą oferować egzaminy AP, które są zazwyczaj przeprowadzane w pierwszej połowie maja każdego roku. Szkoły, które zostały zatwierdzone do przeprowadzania egzaminów AP, mogą zezwolić uczniom z innych szkół lub uczniom uczącym się w domu również na przystąpienie do testu.

Dobrą wiadomością dla studentów zagranicznych jest to, że uzyskanie zadowalającego wyniku na egzaminie AP daje zaliczenie, podobnie jak w przypadku studentów z Ameryki Północnej. W rzeczywistości kredyty AP są uznawane w ponad 100 krajach. Są one również akceptowane na praktycznie wszystkich uczelniach wyższych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jakie stopnie mogą uczęszczać na kursy AP?

Większość kursów AP jest przeznaczona dla uczniów 11. lub 12. klasy. W rzeczywistości College Board, który opracowuje kursy Advanced Placement,przypomina uczniom i nauczycielomże „kursy AP są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić ambitne zajęcia na poziomie college'u dla chętnych i przygotowanych akademicko uczniów szkół średnich”.

Jednak niektóre kursy AP są otwarte dla młodszych uczniów. Historia świata i historia Europy to dwa przykłady. Kursy te mogą brać udział uczniowie w 10. klasie. Rada Kolegium ponownie przypomina, że ​​w zajęciach tych powinni brać udział wyłącznie „przygotowani akademicko” 10-klasiści.

Jako inny przykład, języki świata AP mogą być oferowane uczniom młodszym niż 9 klasa. Ponieważ kursy te koncentrują się zarówno na umiejętnościach językowych, jak i kompetencjach kulturowych, można je oferować uczniom, którzy już potrafią płynnie mówić, czytać i pisać w tym języku.

To powiedziawszy, nie ma wymogu wiekowego, aby wziąć udział w zajęciach AP. Młodsi uczniowie mogą brać udział w kursach AP, jeśli chcą i mogą to robić w szkole. Zapisy na te kursy są obsługiwane na poziomie lokalnym.

Co więcej, uczniowie mogą przystępować do egzaminów AP bez konieczności uczęszczania na powiązane zajęcia AP. Tak więc, jeśli młodszy uczeń chce przystąpić do egzaminu, może to zrobić za zgodą swojej szkoły. Ale ponieważ kursy AP mają być wyzwaniem, ważne jest, aby uczniowie nie spieszyli się z pracą na kursie AP. Według College Board wyniki egzaminów AP pokazują, że w większości przypadków młodsi uczniowie nie są „wystarczająco przygotowani” do uczęszczania na zajęcia na poziomie uniwersyteckim.

Czy kursy AP są tego warte?

Tak! Kursy AP oferują studentom wiele korzyści.

Po pierwsze, kursy AP dają możliwość dogłębnego przestudiowania przedmiotu. Są to kursy na poziomie uniwersyteckim i wykraczają poza to, czego można się nauczyć w typowej klasie w szkole średniej. Wiedza i umiejętności, które zdobędziesz na kursach AP, przydadzą ci się później, gdy pójdziesz na studia.

Po drugie, urzędnicy ds. rekrutacji na studia szukają najlepszych i najzdolniejszych studentów. Mając zajęcia AP na transkrypcji z liceum, możesz wyróżnić się na tle innych kandydatów. W niektórych przypadkach posiadanie zajęć AP za pasem może oznaczać różnicę między dostaniem się na wybraną uczelnię.

Po trzecie, kursy AP zdobywają punkty na prawie każdym uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych. Jeśli studiujesz w USA, oznacza to, że możesz szybko zacząć zdobywać punkty potrzebne do ukończenia studiów. To z kolei oznacza, że ​​możesz wcześniej ukończyć studia.

Po czwarte, uczęszczanie na kursy AP w szkole średniej i zdobywanie punktów na studiach pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze. Czesne i opłaty w kolegiach i na uniwersytetach mogą być bardzo drogie. Biorąc udział w zajęciach AP na studiach, możesz uniknąć płacenia za niektóre wymagane kursy, które musisz ukończyć.

To tylko kilka zalet uczęszczania na kursy AP. Te zajęcia są trudne i wymagają dużo pracy. Ale praca jest tego warta, aby czerpać korzyści!

Personel OCR

wrzesień 2021 r

(Video) Daphne Koller: What we're learning from online education

Więcej interesujących artykułów:

 • Najlepsze zasoby do przygotowania się do ACT Online
 • Najlepsze zasoby do przygotowania się do SAT Online

Videos

1. Kingmaker - The Change of Destiny Episode 13 | Arabic, English, Turkish, Spanish Subtitles
(K-DRAMA)
2. Nowe filmy akcji 2021 ️💉💉 Najlepsze filmy akcji 2021 ️💉 Akcji Filmy Lektor PL 2021
(PIOTR ŚWIETLIK)
3. Ranczo Wilkowyje – wersja rozszerzona
(Filmowo)
4. Webinar SEO: Przejście z Universal Analytics na Google Analytics 4 || Grzegorz Słoka || Top Online
(Top Online)
5. Buddhism For Beginners 2023 Full Audiobook (Buddhist - Buddha Books Free)
(Sam Siv)
6. NAJLEPSZE PRACE DLA MŁODYCH 18-24
(Dla Pieniędzy)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Roderick King

Last Updated: 26/06/2023

Views: 6364

Rating: 4 / 5 (71 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Roderick King

Birthday: 1997-10-09

Address: 3782 Madge Knoll, East Dudley, MA 63913

Phone: +2521695290067

Job: Customer Sales Coordinator

Hobby: Gunsmithing, Embroidery, Parkour, Kitesurfing, Rock climbing, Sand art, Beekeeping

Introduction: My name is Roderick King, I am a cute, splendid, excited, perfect, gentle, funny, vivacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.